Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 274 komentarze

Sejsmograf Antypolonizmu

SejsmoAntypolonizmu - Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego państwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, złych stereotypów na temat Polaków nie został w zinstytucjonalizowany sposób podjęty. Problem ma nazwę: antypolonizm.

"Lotos" - nie pozwólmy sprzedać polskiej firmy! Akcja ustawodawcza.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wolność i niezależność to własność. Państwo, którego obywatele nie są w żadnej formie właścicielami gospodarki, jest tylko atrapą, oferującą tanią siłę roboczą i konsumpcję. Jedna z ostatnich polskich firm "Lotos" jest właśnie bezmyślnie sprzedawana.

Chociaż zadaniem naszego bloga jest informować i uwrażliwiać na przejawy antypolonizmu i polonofobii, to jednak nie sposób nam nie poprzeć i nie nagłośnić obywatelskiej inicjatywy przeciwko bezmyślnej prywatyzacji jednej z ostatnich dużych spółek, ktorą kontroluje Panstwo Polskie.

Godność, szacunek i takie same w praktyce prawa dla Polaków, jak dla innych narodowości, nigdy nie będą miały miejsca, jeśli staniemy się ostatecznymi pariasami bez ziemi, przemysłu i gospodarki. Mimu wielu górnolotnych deklaracji, biednych, najemnych pracowników zawsze traktuje się jak obywatelii drugiej kategorii - to fakt socjologiczny. Dlatego od sfery ekonomii do dziedziny zniesławiania i dyskryminacji Polaków (nie tylko ekonomicznej)  droga nie jest wcale zawiła.

 

Zachęcamy do poparcia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej mającej na celu zagwarantowanie tego, że pakiet większościowy Lotosu zawsze będzie w rękach polskiego Państwa:

 

POLSKI LOTOS to idea łącząca wielu ludzi w Gdańsku i całej Polsce. To jednocześnie gwarancja stabilności i niezależności energetycznej Polski, to wreszcie jedna z niewielu polskich marek mająca szanse zaistnieć na rynkach światowych. 

 

             Grupa LOTOS to polska grupa kapitałowa skupiająca kilkanaście spółek produkcyjnych, handlowych oraz usługowych, głównie z branży przetwórstwa ropy naftowej i dystrybucji produktów ropopochodnych (paliw, olejów, asfaltu, smarów itp.). Najważniejszą jej częścią jest rafinacja ropy naftowej zlokalizowana w Gdańsku – jest to największe przedsiębiorstwo na Pomorzu i druga pod względem przerobu rafineria w Polsce. Spółką matką grupy kapitałowej jest spółka Grupa LOTOS S.A., co powoduje, że dla uniknięcia nieporozumień używa się czasem nazw Grupa Lotos S.A.(dla spółki) i Grupa kapitałowa LOTOS (dla grupy kapitałowej).

             Lotos to także jeden z największych mecenasów sportu w Polsce. To sponsor klubu żużlowego GKS Wybrzeże, Lechii Gdańsk, koszykarek Lotos Gdynia, siatkarzy Lotos Trefl Sopot , Polskiego Związku Narciarskiego i wielu innych. To miedzy innymi dzięki Lotosowi biega Justyna Kowalczyk i skakał Adam Małysz !!!

            Właścicielem większościowym (53,19%) jest skarb państwa. Niestety obecny rząd postanowił sprzedać wszystkie akcje należące do skarbu Państwa, co przyniesie co prawda jednorazowy dochód dla budżetu, jednak pozbawi corocznego dochodu z tytułu dywidendy, a co najgorsze Polska straci strategiczny zakład, najprawdopodobniej na rzecz mało przychylnego nam kraju, od którego to i tak już w dużej mierze uzależnieni jesteśmy energetycznie. Koniec Polskiego Lotosu to najprawdopodobniej także koniec sponsorowanych przez niego klubów i związków sportowych.

            Dlatego przygotowano Obywatelski Projekt Ustawy o Zachowaniu Przez Państwo Polskie Większościowego Pakietu Akcji Grupy Lotos SA. W tym celu potrzebne jest zebranie 100-tysięcy podpisów od osób popierających ideę Polskiego Lotosu !!!

Każdy kto chce pomóc w obronie Lotosu wystarczy że wydrukuje listę podpisów zamieszczoną  w zakładce "pobierz" wypełni ją i odeśle na adres komitetu podany na liście lub zakładce kontakt!!!  Wystarczy mieć ukończone 18 lat i być obywatelem Polski !!!
 
 

 

UWAGA !!!

 

 

Do czasu oficjalnej rejestracji komitetu przez Marszałka Sejmu RP prosimy nie zbierać podpisów poparcia !!!

O dacie rozpoczęcia akcji poinformujemy na naszej stronie !!!
 
 
Inicjatywę poprzyj poprzez stronę:
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  proszę zrobić hiperłącze "http://www.polskilotos.pl/index.php" .... będzie łatwiejszy dostęp.

  Pozdrawiam. Pobrałem. :)
 • @Pakero
  Zrobione - dzięki za słuszną uwagę!
 • „»Lotos« - nie pozwólmy sprzedać polskiej firmy!”
  A ja chcę kupić. Złożyłem najlepszą ofertę:

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/6590,zaproszenie-do-negocjacji-w-sprawie-nabycia-akcji-spolki-gru
 • @Grzegorz Rossa.
  A ma Pan tyle pieniędzy?
 • @infokolej
  Czyli wyprzedaż pakietu. Dobrze z naszych pieniędzy przygotowanego.
 • @SejsmoAntypolonizmu
  Czy Pan otworzył link?
 • @
  Ja chcę manifestacji w tej i innych ważnych dla kraju sprawach. dojadę w każdej chwili na każdą dobra manifestację do 100km.

  2.Wszedłem na tę stronę. Pisze: Na razie proszę nie zbierać aż komitet będzie zarejestrowany. Cóż to znaczy.

  3. Trzeba wymóc na PiSie aby sperzeciwiali się calkowicie prywatyzacji jeśli chcą bysmy ich popierali. Nie może być tak że jakikolwiek rząd sprzedaje sobie co chce
 • @
  do więzienia bandytów.

  Po likwidacji stoczni myślałem że będą działania radykalne. szukałem ludzi aby w takim akcie radykalnym wspomóc ich kwotą 1 tys zł
 • @
  Róbcie coś manisestacje w swoich miastach wojewódzkich no i Warszawa przede wszystkim
 • @Grzegorz Rossa.
  Czytałem, ale oni chcą pieniędzy, nie pomysłów. Zresztą skoro Pan nie opatentował swojego pomysłu, to każdy może go użyć bez Pana zgody. Może Pan opatentuje i zrobimy spółkę ekranowo-społeczno-polską? Zarobimy forsę i wtedy kupimy to i owo w Polsce.
 • @CyprianPolak
  "Wszedłem na tę stronę. Pisze: Na razie proszę nie zbierać aż komitet będzie zarejestrowany. Cóż to znaczy."

  Po rejestracji komitetu zbiera się podpisy. Zebrane wcześniej są nieważne dla procesów ustawodawczych, jak by to nazwać.
 • @SejsmoAntypolonizmu: Czytałem, ale oni chcą pieniędzy, nie pomysłów.
  Ja też. Ale moja technologia jest warta więcej niż pieniądze.

  ============================================
  „Zresztą skoro Pan nie opatentował swojego pomysłu, to każdy może go użyć bez Pana zgody.”
  ============================================

  Ile wtedy Lotos będzie wart? Przy każdej stacji paliwowej będzie mała wytwórnia paliw. Jak mały browar przy knajpce. Na co komu wtedy będzie Lotos? A dzięki mojemu ostrzeżeniu zawczasu będą mogli coś z Lotosu uratować.

  ============================================
  „Może Pan opatentuje”
  ============================================

  Nie. Bo nie jestem samobójcą. Ja opatentuję, Moskowia mnie zamorduje, przejmie patent i będzie ścigała producentów. Dziękuję, wolę nie.

  ============================================
  „zrobimy spółkę ekranowo-społeczno-polską?”
  ============================================

  Możemy ją zrobić na technologiach, które opracujemy w przyszłości.
 • @Grzegorz Rossa.
  No tak, ale jeśli Pan nie opatentuje, ani nikt inny z "naszych", to opatentują inni i będzie "po ptokach". Krótka sprawa.

  Skoro technologia jest warta bardziej niż pieniądze, to trzeba z niej wziąć chociaż dużo pieniędzy, zamiast ją tracić.
 • @SejsmoAntypolonizmu: No tak, ale jeśli Pan nie opatentuje, ani nikt inny z "naszych", to opatentują inni i będzie "po ptokach".
  Jeżeli zakres zastrzeżeń patentowych będzie pokrywał się z moimi publikacjami, to patent obalę.

  ==============================================
  „Skoro technologia jest warta bardziej niż pieniądze, to trzeba z niej wziąć chociaż dużo pieniędzy, zamiast ją tracić.”
  ==============================================

  A zacząć trzeba od wdrożenia.
 • @Pablo Pakero
  Pablo, ale podpisy należy zacząć zbierać po powstaniu Komitetu Obywatelskiego, inaczej się zmarnują.
 • @SejsmoAntypolonizmu
  Tak, wiem. :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej