Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 274 komentarze

Sejsmograf Antypolonizmu

SejsmoAntypolonizmu - Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego państwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, złych stereotypów na temat Polaków nie został w zinstytucjonalizowany sposób podjęty. Problem ma nazwę: antypolonizm.

Landser: niemieccy "muzycy" śpiewają o pogromach Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minęło właśnie 20 lat od podpisania Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Nie minęła niestety niechęć wielu członków społeczeństwa niemieckiego do Polaków.

 

Rzeczpospolita (18-06-2011) opisała problem niemieckiego zespołu, który nagrał utwór: "Polacken Tango" (nazwa Polacke jest wyjątkowo obraźliwym niemieckim określeniem na Polaków:


Album Rock gegen Oben, na którym znalał się utwór "Polacken Tango" wydano w 2003 roku "Kiedy polska flota zatonie pod Gdańskiem, I niemiecka piosenka zabrzmi w Malborku, Wtedy do Wrocławia wkroczy Wehrmacht z oddziałami pancernymi. I wtedy w końcu Wschodnie Niemcy wrócą z powrotem do ojczyzny" -  głoszą muzycy niemieckiego, neonazistowskiego zespołu rockowego Landser w utworze "Polacken Tango". W tekście mowa jest też o strzelaniu do Polaków, którzy nazywani są "gównianym narodem"; zapowiadane jest też zajęcie przez niemieckie wojska Malborka.

Utwór ten jest dostępny na YouTubie:
- Wytyczne dla społeczności Youtube zakazują szerzenia nienawiści, która przejawia się atakowaniem określonej grupy. Kiedy treści tego typu zostaną oflagowane przez użytkowników, całkowicie usuwamy je z serwisu. Tak też było w tym przypadku, film został usunięty - poinformowała "Rz" Marta Jóźwiak z biura prasowego firmy Google. Ale jak sprawdziła "Rz", w piątek "Polacken Tango" ponownie był bez problemów dostępny dla korzystających z Youtube.

Można też go legalnie kupić:


Neonazistowski utwór "Polacken Tango" jest też rozpowszechniany w Polsce na kilku legalnie działających portalach muzycznych, np. www.electromp3.pl czy www.djoles.pl. - Treść tego utworu łamie zapisy kodeksu karnego, zarówno te mówiące o odpowiedzialności za znieważanie Narodu Polskiego, jak i te dotyczące ścigania za rasizm i nazizm - podkreśla w rozmowie z "Rz" Jacek Bąbka, prezes Fundacji Badań nad Prawem. - Organa ścigania powinny wszcząć dochodzenie z urzędu - dodaje.

 

Jest to dla nas bolesne:

– To godne potępienia. Obraźliwe i bolesne dla nas kombatantów i wszystkich Polaków, którzy pamiętają II Wojnę Światową. Mam nadzieję, że kompetentne polskie władze się tym zajmą. Autorzy tego skandalicznego utworu powinni być ścigani i postawieni przed sądem - mówi "Rz" Tadeusz Filipkowski, rzecznik Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.


Czy wreszcie ktoś zareaguje, czy też  przekonanie wielu, że Polacy to podludzie (mają mniejsze prawa) zostanie znowu potwierdzone w praktyce?

KOMENTARZE

 • a może odpowiedzieć
  Niemieckim Tangiem????
  w końcu to też będzie 'tylko muzyka' ......może być też; bojowy walczyk,polka.... itp
  pokażmy,że też mamy 'specyficzne poczucie humoru' -zamiast ciągle się żalić
 • @HKM
  Na kryminał nie można odpowiadać kryminałem, lecz karą cywilizowaną. Nie zachowujmy się jak polonofobi.
 • @SejsmoAntypolonizmu
  no to wytoczyć proces .....i wygrać .Może jako NE [czyli my] ten proces zacząć????
  Inaczej pozostaje totalna bezradność[którą wykazujemy się cały czas- te protesty[z którymi występujemy] niczego nie zmieniają :(((((
 • @HKM
  Jasne, trzeba by wytoczyć proces. Z pewnością nie byłoby go trudno wygrać. Czy byłby Pan skłonny na organizację, która wytacza takie procesy dawać 5 zł miesięcznie?

  To pytanie o mobilizację zasobów.
 • @SejsmoAntypolonizmu: Czy byłby Pan skłonny na organizację, która wytacza takie procesy dawać
  To powinno być przedsiębiorstwo dające zysk.
 • @Grzegorz Rossa.
  Dawałoby zysk kulturowy i psychologiczny. A jaki zysk daje picie piwa?
 • @SejsmoAntypolonizmu
  Byłabym skłonna i gotowa!!!
 • @SejsmoAntypolonizmu: jaki zysk daje picie piwa?
  Strona przegrywająca proces odszkodowanie wypłaca w piwie?
 • @HKM
  Widocznie coś się zmienia, kiedy pojawi się masa krytyczna odpowiednia, to pojawią się takie organizacje. Właściwie to już się pojawiły, potrzebują tylko troszkę czasu na rozwój.
 • @Grzegorz Rossa.
  No w piwie niekoniecznie. Nie wszystko, co robimy musi dawać zysk finansowy - np. picie piwa przynosi głównie stratę.. Działalności społeczna daje zysk społeczny.
 • @SejsmoAntypolonizmu
  Na takie coś - dam. Pod warunkiem, że będzie ścigać konkretne sprawy a nie pierdoły w rodzaju, że mu aksjologii brakło.
 • @SejsmoAntypolonizmu
  no to czekam na :-)))))
 • @SejsmoAntypolonizmu: Nie wszystko, co robimy musi dawać zysk finansowy
  Odszkodowania sądowe zazwyczaj dają.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej