Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 274 komentarze

Sejsmograf Antypolonizmu

SejsmoAntypolonizmu - Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego państwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, złych stereotypów na temat Polaków nie został w zinstytucjonalizowany sposób podjęty. Problem ma nazwę: antypolonizm.

Landser: niemieccy "muzycy" śpiewają o pogromach Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minęło właśnie 20 lat od podpisania Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Nie minęła niestety niechęć wielu członków społeczeństwa niemieckiego do Polaków.

 

Rzeczpospolita (18-06-2011) opisała problem niemieckiego zespołu, który nagrał utwór: "Polacken Tango" (nazwa Polacke jest wyjątkowo obraźliwym niemieckim określeniem na Polaków:


Album Rock gegen Oben, na którym znalał się utwór "Polacken Tango" wydano w 2003 roku "Kiedy polska flota zatonie pod Gdańskiem, I niemiecka piosenka zabrzmi w Malborku, Wtedy do Wrocławia wkroczy Wehrmacht z oddziałami pancernymi. I wtedy w końcu Wschodnie Niemcy wrócą z powrotem do ojczyzny" -  głoszą muzycy niemieckiego, neonazistowskiego zespołu rockowego Landser w utworze "Polacken Tango". W tekście mowa jest też o strzelaniu do Polaków, którzy nazywani są "gównianym narodem"; zapowiadane jest też zajęcie przez niemieckie wojska Malborka.

Utwór ten jest dostępny na YouTubie:
- Wytyczne dla społeczności Youtube zakazują szerzenia nienawiści, która przejawia się atakowaniem określonej grupy. Kiedy treści tego typu zostaną oflagowane przez użytkowników, całkowicie usuwamy je z serwisu. Tak też było w tym przypadku, film został usunięty - poinformowała "Rz" Marta Jóźwiak z biura prasowego firmy Google. Ale jak sprawdziła "Rz", w piątek "Polacken Tango" ponownie był bez problemów dostępny dla korzystających z Youtube.

Można też go legalnie kupić:


Neonazistowski utwór "Polacken Tango" jest też rozpowszechniany w Polsce na kilku legalnie działających portalach muzycznych, np. www.electromp3.pl czy www.djoles.pl. - Treść tego utworu łamie zapisy kodeksu karnego, zarówno te mówiące o odpowiedzialności za znieważanie Narodu Polskiego, jak i te dotyczące ścigania za rasizm i nazizm - podkreśla w rozmowie z "Rz" Jacek Bąbka, prezes Fundacji Badań nad Prawem. - Organa ścigania powinny wszcząć dochodzenie z urzędu - dodaje.

 

Jest to dla nas bolesne:

– To godne potępienia. Obraźliwe i bolesne dla nas kombatantów i wszystkich Polaków, którzy pamiętają II Wojnę Światową. Mam nadzieję, że kompetentne polskie władze się tym zajmą. Autorzy tego skandalicznego utworu powinni być ścigani i postawieni przed sądem - mówi "Rz" Tadeusz Filipkowski, rzecznik Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.


Czy wreszcie ktoś zareaguje, czy też  przekonanie wielu, że Polacy to podludzie (mają mniejsze prawa) zostanie znowu potwierdzone w praktyce?

KOMENTARZE

 • a może odpowiedzieć
  Niemieckim Tangiem????
  w końcu to też będzie 'tylko muzyka' ......może być też; bojowy walczyk,polka.... itp
  pokażmy,że też mamy 'specyficzne poczucie humoru' -zamiast ciągle się żalić
 • @HKM
  Na kryminał nie można odpowiadać kryminałem, lecz karą cywilizowaną. Nie zachowujmy się jak polonofobi.
 • @SejsmoAntypolonizmu
  no to wytoczyć proces .....i wygrać .Może jako NE [czyli my] ten proces zacząć????
  Inaczej pozostaje totalna bezradność[którą wykazujemy się cały czas- te protesty[z którymi występujemy] niczego nie zmieniają :(((((
 • @HKM
  Jasne, trzeba by wytoczyć proces. Z pewnością nie byłoby go trudno wygrać. Czy byłby Pan skłonny na organizację, która wytacza takie procesy dawać 5 zł miesięcznie?

  To pytanie o mobilizację zasobów.
 • @SejsmoAntypolonizmu: Czy byłby Pan skłonny na organizację, która wytacza takie procesy dawać
  To powinno być przedsiębiorstwo dające zysk.
 • @Grzegorz Rossa.
  Dawałoby zysk kulturowy i psychologiczny. A jaki zysk daje picie piwa?
 • @SejsmoAntypolonizmu
  Byłabym skłonna i gotowa!!!
 • @SejsmoAntypolonizmu: jaki zysk daje picie piwa?
  Strona przegrywająca proces odszkodowanie wypłaca w piwie?
 • @HKM
  Widocznie coś się zmienia, kiedy pojawi się masa krytyczna odpowiednia, to pojawią się takie organizacje. Właściwie to już się pojawiły, potrzebują tylko troszkę czasu na rozwój.
 • @Grzegorz Rossa.
  No w piwie niekoniecznie. Nie wszystko, co robimy musi dawać zysk finansowy - np. picie piwa przynosi głównie stratę.. Działalności społeczna daje zysk społeczny.
 • @SejsmoAntypolonizmu
  Na takie coś - dam. Pod warunkiem, że będzie ścigać konkretne sprawy a nie pierdoły w rodzaju, że mu aksjologii brakło.
 • @SejsmoAntypolonizmu
  no to czekam na :-)))))
 • @SejsmoAntypolonizmu: Nie wszystko, co robimy musi dawać zysk finansowy
  Odszkodowania sądowe zazwyczaj dają.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej