Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 274 komentarze

Sejsmograf Antypolonizmu

SejsmoAntypolonizmu - Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego państwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, złych stereotypów na temat Polaków nie został w zinstytucjonalizowany sposób podjęty. Problem ma nazwę: antypolonizm.

Wg. niemieckiego podręcznika szkolnego standardowa polska dziewczynka jest odrażająca

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Są dwa warianty poprawności politycznej. Jeden dotyczy silniejszych grup społecznych, drugi słabszych. Słabszych gnębi się bez ograniczeń, a silniejsi zapewniają sobie pełne prawa i więcej. Najlepiej widać to w Niemczech, po antypolonizmie.

 

Otrzymaliśmy informację o antypolskim incydencie w Niemczech, niezależnie od tego pisała o nim także prasa. Tutaj zacytujmy fragmenty z NGOpole.pl (22.08.2011):

Dyskryminacja Polaków w niemieckich podręcznikach

Dostaliśmy list od czytelniczki, która mieszka w Niemczech, i której 12-letni syn chodzi do 5 klasy prywatnej szkoły chrześcijańskiej.

Nasza rodaczka „wczytała się” w tekst ćwiczeń do języka niemieckiego swojego syna. Jak stwierdziła, ten tekst to nie czytanka. Uczeń nie ma dyskutować i wartościować. Uczeń ma jedynie odpisać tekst według podanych wskazówek (pkt1 – przeczytaj tekst dwa razy głośno, powoli i dokładnie; pkt.2 podziel tekst na krótsze części i zapamiętaj dokładnie słowa itd. ).Chodzi o to, żeby uczeń ten tekst wbił sobie dobrze do głowy. I żeby w niej został. A tu tłumaczenie tekstu:


 

„Anna przyszła nowa do  klasy na początku czwartego roku szkolnego. Pan Seibmann, wychowawca, wepchnął ją przed sobą przez drzwi i powiedział: – To wasza nowa koleżanka. Nazywa się Anna Mitschek. Bądźcie dla niej mili. Jest dopiero od pół roku w Niemczech. Przedtem żyła z rodzicami w Polsce. Wszystko w Annie było dziwaczne. Nie nosiła dżinsów, tylko za długą staromodną sukienkę. Miała warkocz, który też był za długi. Była blada i chuda i pociągała nosem. Ben uznał, ze Anna jest odrażająca (szkaradna)”.

Reakcja 12-letniego Polaka była taka, że się rozpłakał i nie chciał dokończyć przepisywania. Ciekawe co by się stało, gdyby analogiczna sytuacja wydarzyła się w Polsce? Albo, gdyby zamiast polskiej dziewczynki była turecka, czarna lub żydowska? Wydaje się, że  słowa „naziści”, „rasiści” i „holokaust” odmieniano by w mediach przez wszystkie przypadki…

Nasza czytelniczka postanowiła, że „idzie na wojnę” ze szkołą swojego syna. Najpierw ma udać się do szkoły z prośbą o zajecie stanowiska w sprawie czytanki. Potem wyśle oficjalne pismo do generalnego konsula. Następnie ma zamiar poszukać urzędu, w którym poskarży sie na dyskryminację.

Autor: Tomasz Kwiatek


W liście na ten temat, który otrzymaliśmy, autor podsumował sprawę tak:
 

(..) nie mozemy sie zgadzac i "przymykac" oko od lat na tak zenujace szkalowanie naszego narodu juz u najmlodszych pokolen...


Pełna zgoda, te same standardy dla wszystkich i tego wymagamy od rządu, mediów, administracji naszego i innych państw.

 

Skan przedstawia stronę z podręcznika, o którym mowa w tekście.

KOMENTARZE

 • @autor
  Typowa niemiecka pełzająca, dobrze policzona na deprecjonowanie polskości, chamówa.
 • @Autor
  Tresura hitlerjugend...chyba wyglądała analogicznie? Pytam!
 • @drodzu komentatorzy
  Oczywiście, macie Państwo rację. Jest to przykład na:

  a) pracę organiczną na rzecz postawienia Polaków we właściwej pozycji (czyli podczłowieka - zgodnie ze sprawdzoną hitlerowską koncepcją)

  b) hipokryzję poprawności politycznej, przecież Niemcy to kraj tolerancji, praw mniejszości itp ble, ble, ble - natomiast Polska to kraj zacofany wg tej koncepcji. Skoro ten antypolski stereotyp jest prawdziwy, to ciekawe, czemu nie staramy się wzorować na "tolerancyjnych" Niemcach?

  Swoją drogą, uważam, że jest wielu naprawdę porządnych Niemców, co nie zmienia postaci rzeczy, iż w Niemczech antypolonizm jest urzędowo sankcjonowaną praktyką.
 • To trzeba ruszyć z wysokiego szczebla, inaczej ta rodzina będzie miała przerąbane
  Niech jakiś cwany europoseł zacznie to drążyć i publicznie zacytuje to na obradach PE. Jest to sprawa do dużej interwencji. Przy okazji zbadać należy inne podręczniki, książki. Tam się musi roić od takich "wstawek".

  Hitler byłby dumny z obecnych Niemiec, IV Rzesza rośnie w siłę. Zwłaszcza gdyby to było dziecko żydowskie, to Polskę by chyba zaciukali za taki numer i to w skali ŚWIATOWEJ.
 • @cyborg59
  Super! Właśnie tak! :)
 • „Wg. niemieckiego podręcznika szkolnego standardowa polska dziewczynka jest odrażająca”
  I bardzo dobrze. Przynajmniej nie będą chcieli jej wydupczyć.
 • a kto to poruszy Sikorski
  on się brzydzi gojami,
 • @Grzegorz Rossa.
  Cieszyłby się Pan, gdyby to o Pana córce było? Chyba nie.
 • @SejsmoAntypolonizmu
  No tak latwo jest "atakowac" polska emigracje, bo niech Niemcy sprobuja cos napisac na temat tureckiej dziewczynki w chuscinie , to dopiero dostanie sie im od rasistow i drani!! No wlasnie, jak ma sie to do islamizacji Niemiec ??? Podobno w pewnym duzym niemieckim miescie w klasie ( mojego siostrzenca ) jedna trzecia stanowili Niemcy, jedna trzecia Polacy zas pozostala czesc : Turcy . Na razie biali "sa gora", lecz jak tak dalej pojdzie to Niemcy beda ze lzami w oczach i z rozrzewneniem wspominali te "dziwaczne "polskie dziewczynki, z ktorych , co tu ukrywac, wyrastaja ladne, zgrabne kobietki, nie to co grubasne Berty o sloniowatych nogach!
 • @@carcajou i wszyscy inni/ niemcy to naród pruski
  ryknąłbym śmiechem, gdybym uwierzył, że najpierw s a m i wydają sobie rozkazy, a potem je wykonują(!)
 • @SejsmoAntypolonizmu/ my lubimy standardowe niemieckie dziewczynki
  Wg. niemieckiego podręcznika szkolnego standardowa polska dziewczynka jest odrażająca>>


  usłyszeć to od niemców, to można rozpłakać się ze śmiechu, bo
  polskie dziewczynki to przynajmniej niestety wyrastają na piękne laski : ))))
 • @all/ a teraz POWAŻNIE
  NIE DAJMY SIĘ SKŁÓCIĆ Z INNYMI NARODAMI.
 • @cyborg59
  No właśnie. Jedyny ich urodowy produkt eksportowy, czyli Claudia Schieffer (czy jak tem się pisze nazwisko tej pani) też ma długie włosy:) i na zdjęciach przeważnie występuje w sukniach:).
  Z tym, że ja bym kanciastego kulfona zamieniła na balerona:). Ale jako baba mam prawo być w tym miejscu nieobiektywna;).

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej