Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 274 komentarze

Sejsmograf Antypolonizmu

SejsmoAntypolonizmu - Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego państwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, złych stereotypów na temat Polaków nie został w zinstytucjonalizowany sposób podjęty. Problem ma nazwę: antypolonizm.

Co odpowiedzieć?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co odpowiedzieć, gdy ludzie kierujący się etnicznymi uprzedzeniami nienawidzą Polaków? Co zrobić, kiedy polonofobia staje się kodem kulturowym? Co zrobić z antypolonizmem? Co odpowiedzieć?

 

W roku 1241 Polska dała pod Legnicą odpór wojskom mongolskim. W 1683 r. - polska odsiecz Wiednia, pokonanie wojsk tureckich - ratunek Europie, 1920 r. - zatrzymanie idących na Europę bolszewików pod Warszawą, Wielki Sierpień 1980 r. polski impuls dla wolności całej Europy...


Krótkie zdania są czytelne. Jak cios. Podbródkowy. Sierpowy. Prosty. Nokaut.


Wielu Europejczyków nie lubi Polski. Nie wiedzą co to za kraj. Mówią: Polska - Azja. Mówią: Polska leży w Rosji. Inni nie wiedzą nic. Niewielu coś wie. Chyba, że katastrofa. Breaknews. Na tydzień. Week. Polaków wielu Europejczyków też nie lubi. Brudni. Złodzieje. Żli. Na czarno. Wszystko za pieniądze. Niemcy - faszyści  i propagandy ofiara niemiecki lud mówił:  podludzie. - Polaken.- Ciemni, szabla - czołg.  Bolszewicy - Rosjanie: "Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica". Tak zawsze. Rozbiory. O Konstytucji 3 Maja z 1791 roku u nich cisza. Druga po amerykańskiej z 1787. Konstytucja nowoczesnego państwa. W europejskich podręcznikach - nic - tyle co nic. 1 września 1939 roku - Europa: wybuch wojny lokalnej. 17 września 1939 r.: wybuch wojny lokalnej. Katyń. 10.04.2010. Katastrofa lotnicza. Chwilowo. Komercja. Film. Polska. Biała plama. Białe niedzwiedzie. Gdzieś tam.

Wielu młodych Polaków nie lubi Polski. Mówią: Idiota, Polak - patriota. Tylko przeszłość. Ordery. Bajery. Wiele polskich elit lubi takich młodych ludzi. Europejską młodzieżówkę. Nie chcą tradycji. Jedności. Zapomnieć o ofiarach! Internauci piszą: Polacy sami winni zaborom. Powstania - nieudania. Car był wyrozumiały. Polaków tylko na Sybir. Oszołomów wieszał. Bismarck - żelazny kanclerz. A patrioci, ci wasi z kosami na sztorc. A każde powstanie - przegranie. Tak piszą. Tak myślą? Strach! Mówią: Polska - przeszłość - ciemnogród. Przyszłość dajcie. Europa - "Nie dla idiotów". Krótko!

Kto ty jesteś? Jaki Polak? Chwilowo! Anglia. Irlandia,... Europa! Jaki mały. Brat jest wielki! Na pewno nie Polak. Jaka białoczerwona? Na mecze była dobra ona!

Polskie wydanie komiksu "Maus". Opowieść o Holocauście. Po angielsku - całopaleniu. Zagłada Żydów Europejskich w czasie II wojny światowej. Hitlerowcy, no Niemcy - to oni byli pomysłodawcami i wykonawcami skoncentrowanej w sposób wyrafinowany zagłady Żydów w niemieckich obozach zagłady. Niemieckich.Tylko niemieckich!  Autor komiksu: Art Spiegelman. Laureat Pulitzera 1992 r. Za ten komiks. U niego Żydzi przedstawieni są jako myszy. Niemcy jako koty. Amerykanie jako psy. Polacy... jako świnie. Świnie jako Polacy! Polskie świnie!  Polnische Schweine. Nikt się nie gniewa. Nikt nie przeprasza. Polska szynka jest najlepsza. Teraz Polska. Ryjki zatrzaśnięte na głucho. "...Głucho wszędzie, ciemno wszędzie..."

Mówią: Idiota, Polak - Patriota! Tylko przyszłość. Tylko Europa.

Co odpowiedzieć?

Lech Galicki

Tekst podano za zgodą autora

KOMENTARZE

 • Co odpowiedzieć?
  Co odpowiedzieć? K...wa ich w d...ę mać! To chyba tyle w całej bezsilności...
 • Acha...
  Jeszcze tylko wyjaśnienie, komu tak powiedzieć... No naszym świniom przy korytach. Które dobrze żrą i wychodzą z założenia, że w czasie żarcia się nie mówi...
 • Pozew?
  Albo może zrobimy happening i se tym na rynku we Wigilię tyłek podetrę?
 • autor
  Jak ktoś ma dla nas mieć szacunek jeśli nie szanujemy samych siebie ?
  Te wszystkie "oficjalne protesty" przeciwko "polskim obozom zagłady" nie są ani skuteczne ani przekonywujące. Bo ...tym nie jest nikt po prostu zainteresowany. Polsce i Polakom dziś byle łachudra i menel może napluć w twarz. Bo jedyną reakcją będzie otarcie ryja i udawanie że to pada deszcz.
  Już tacy "poprawni" się zrobiliśmy :/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej