Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 274 komentarze

Sejsmograf Antypolonizmu

SejsmoAntypolonizmu - Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego państwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, złych stereotypów na temat Polaków nie został w zinstytucjonalizowany sposób podjęty. Problem ma nazwę: antypolonizm.

Wg The Sun obozy koncentracyjne i getto były w Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Antypolskie kłamstwo oświęcimskie zatacza coraz szersze koła. Prezentujemy poniżej jeden z wielu przykładów pisania o "polskich obozach" przez światową prasę. Planujemy zmobilizować opinię publiczną do wspólnych działań. Niebawem propozycje.

W The Sun (08.12.2011) w artykule The sickest trade of all, napisanym przez Alana HALL (Alan Hall in Berlin), opisano z oburzeniem proceder handlu przedmiotami pozostałymi po ofiarach obozów  koncentracyjnych. Przy okazji jednak dopuszczono się kilku antypolskich kłamstw lub manipulacji.1) Nie wspomniano w ogóle, że ofiarami obozów byli również Polacy.

2) Nie wspomniano, że obozy zostały stworzone przez Niemców.

3) Stwierdzono, że Auschwitz, obóz w Chełmnie (polska pisownia) oraz ghetto (z którego pochodzi część przedmiotów handlu)  były w Polsce (co w kontekście powyższych braków sugeruje, że były polskie).

4) W kontekście historii o handlu przedmiotami kradzionymi z grobów ofiar wojny, napisano: "The road from Berlin to Poland is a mass graveyard of German and Russian soldiers who clashed as the Red Army made its way to the Nazi capital in 1945. ", nie wspominając w ogóle o okupacji, cierpieniu Polaków, ani udziale Polaków w walce z totalitaryzmami.

W artylule mowa jest o organizacjach walczących z nienawiścią, które sprzeciwiają się handlowaniu tego typu przedmiotami.

Jak widać, żadna z tych organizacji nie przeciwstawia się nienawiści wobec Polaków, ani antypolonizmowi.
 

 

Za: Sejsmograf Antypolonizmu

KOMENTARZE

  • A mówilem...
    Buldożer, trawka, Centrum Handlowe z pomnikiem Ojca Kolbe w środku, i po wszystkim.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej