Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 274 komentarze

Sejsmograf Antypolonizmu

SejsmoAntypolonizmu - Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego państwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, złych stereotypów na temat Polaków nie został w zinstytucjonalizowany sposób podjęty. Problem ma nazwę: antypolonizm.

Wg The Sun obozy koncentracyjne i getto były w Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Antypolskie kłamstwo oświęcimskie zatacza coraz szersze koła. Prezentujemy poniżej jeden z wielu przykładów pisania o "polskich obozach" przez światową prasę. Planujemy zmobilizować opinię publiczną do wspólnych działań. Niebawem propozycje.

W The Sun (08.12.2011) w artykule The sickest trade of all, napisanym przez Alana HALL (Alan Hall in Berlin), opisano z oburzeniem proceder handlu przedmiotami pozostałymi po ofiarach obozów  koncentracyjnych. Przy okazji jednak dopuszczono się kilku antypolskich kłamstw lub manipulacji.1) Nie wspomniano w ogóle, że ofiarami obozów byli również Polacy.

2) Nie wspomniano, że obozy zostały stworzone przez Niemców.

3) Stwierdzono, że Auschwitz, obóz w Chełmnie (polska pisownia) oraz ghetto (z którego pochodzi część przedmiotów handlu)  były w Polsce (co w kontekście powyższych braków sugeruje, że były polskie).

4) W kontekście historii o handlu przedmiotami kradzionymi z grobów ofiar wojny, napisano: "The road from Berlin to Poland is a mass graveyard of German and Russian soldiers who clashed as the Red Army made its way to the Nazi capital in 1945. ", nie wspominając w ogóle o okupacji, cierpieniu Polaków, ani udziale Polaków w walce z totalitaryzmami.

W artylule mowa jest o organizacjach walczących z nienawiścią, które sprzeciwiają się handlowaniu tego typu przedmiotami.

Jak widać, żadna z tych organizacji nie przeciwstawia się nienawiści wobec Polaków, ani antypolonizmowi.
 

 

Za: Sejsmograf Antypolonizmu

KOMENTARZE

  • A mówilem...
    Buldożer, trawka, Centrum Handlowe z pomnikiem Ojca Kolbe w środku, i po wszystkim.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej