Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 274 komentarze

Sejsmograf Antypolonizmu

SejsmoAntypolonizmu - Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego państwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, złych stereotypów na temat Polaków nie został w zinstytucjonalizowany sposób podjęty. Problem ma nazwę: antypolonizm.

"Hitler usuwacz Polaków" - akcja przeciwko antypolskiej grze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W jednej z gier gracz może zamiennie używać Hitlera albo "usuwacza połysku/Polaków" (gra słów polish/Polish). Planowany jest zarówno bojkot gry, firmy, która ją wytworzyła, jak i konsolidację środowisk i osób, które nie zgadzają się na antypolonizm.

 

W jednym z poprzednich alertów pisaliśmy o grze, w której używa się  "Hitlera  jako usuwacza Polaków" (gra słów polish/Polish - połysk/Polak). Ten antypolski "żart" wydaje się twórcom gry śmieszny.
 


Jednak dzięki alertowi udało się rozpropagować problem pośród polskich środowisk. Wspólnie planujemy szeroko zakrojoną akcję mailingową i protestacyjną, o której na bieżąco będziemy tutaj informować. 

Bądźmy gotowi stawić czoła nienawiści do Polski i Polaków w pokojowy, ale stanowczy sposób!

Poniżej treść poprzedniego alertu na temat gry i antypolskiego incydentu:

Jak dowiadujemy się z artykułu Pożartujmy z zabijania Polaków (Polygamia.pl, 22.11.2011, autor Piotr Gnyp) w grze Seguence, dostępnej zarówno na platformę Steam, jak i na iPhona:


"Polish Remover" może oznaczać niewinny zmywacz do paznokci. Ale jeżeli dodamy do tego słówko Hitler to zaczyna chodzić o coś zupełnie innego (Hitler - usuwacz Polaków). Och, jaki to wyborny żart. Boki zrywać.

Dalej autor pisze:


Jak w każdym tego typu produkcie i tutaj możemy znaleźć rozmaite receptury do tworzenia mikstur i magicznych przedmiotów. Do ich wykonania potrzebne są rozmaite składniki. Jednym z nich jest właśnie wspomniany już Polish Remover. Jeżeli przyjrzymy się dokładnie jego opisowi na powyższym zdjęciu to zobaczymy "żart" twórców zawarty w opisie przedmiotu. Owo niesamowicie inteligentne i przemyślane skojarzenie brzmi "Hitler". Podsumowując - jak inaczej można nazwać "Polish Remover"? Hitler! Ha ha ha.


Autor artykułu proponuje wysyłać listy z protestem do twórców gry.  Popieramy ten pomysł. Zachęcamy do słania listów pod adres: iridium@playiridium.com (w temacie lub treści proponuję wpisać po prostu: STOP YOUR ANTIPOLONISM (powstrzymaj swój antypolonizm).

Prosimy zwrócić w liście uwage na to, że gra gloryfikuje Golgotę, czyli ludobójstwo Polaków, w kategoriach żartu traktując zbrodnie na narodzie polskim, czym szerzy antypolonizm.

Jak zwykle namawiamy do bojkotu tego produktu, jak i innych produktów tej firmy, z powodu brudnych pieniędzy, które towarzyszą biznesowi opartemu o antypolonizm i polonofobię. Dopóki firma nie przeprosi oraz nie zadość uczyni.

Za: Sejsmograf Antypolonizmu

Proszę nie pisać komentarzy w stylu - nie ma co bojkotować, to tylko zwiększy popularność gry. To zwiększy popularność naszego protestu i pozwoli nam się policzyć oraz pozwoli tym, którzy rozumieją, czym jest antypolonizm, efektywnie zacząć go zwalczać.

KOMENTARZE

 • zydzi za takie 'wybryki' scigaja niejako z urzedu...
  sa tacy co siedza w wiezieniach - tacy, ktorzy watpili w holokaust, A

  u nas wyglada to, to tak jakby panstwo polskie nie istniala - malo tego sam plemiel nienawidzi polskosci...A

  junak w swietle jupiterow - oddaje Polske w lapy Berlina,

  jestesmy jak te sieroty zdani litylko na siebie...

  wiec

  POWODZENIA zycze.
 • @victor
  Dzięki za życzenie powodzenia. To mniejszości zmieniają historię. Wiktoria zależy też od tego, czy Victor przyłączy się do naszej mniejszości.
 • @victor
  Tak jesteśmy zdani tylko na siebie. Po co się łudzić. Dlatego zwyciężymy. Prosimy tylko o to, co nam się należy.
 • Nie trzeba bojkotować, wystarczy stworzyć grę "Nowa rzesza"
  W której wcielamy się w Adolfinę aktualnie panującą i rządzącą UE ....
  Ot taka sobie strategia :)

  :)
  :)
  :)
 • @Q-Q
  Tak kuku, jeśli bluzgasz to licz się, że ktoś może kliknąć na "nadużycie"
  Mnie jeszcze komentarza nie usunięto...
 • @noman
  Możliwe, że kupiłabym tą grę.:) Pod warunkiem, że "ostatecznym rozwiązaniem kwestii Adolfiny" będzie np. zgazowanie jej w komorze;))) a w temacie "przestrzeni życiowej" - zaoranie Berlingradu:) (lemingi - uwaga, tu jest ironia).
 • notka po angielsku - dla Polonii
  Ale nawet nazwy firmy dobrze nie podali...

  http://www.thenews.pl/1/10/Artykul/83431,Computer-game-Hitler-joke-sparks-protests

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej