Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 274 komentarze

Sejsmograf Antypolonizmu

SejsmoAntypolonizmu - Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego państwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, złych stereotypów na temat Polaków nie został w zinstytucjonalizowany sposób podjęty. Problem ma nazwę: antypolonizm.

"Polskie obozy" reklamują fitness w Belgii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejna odsłona antypolskiego kłamstwa obozowego. Pytamy nie czy, ale kiedy zbierze się wystarczająca energia wśród Polaków, by stworzyć instytucje zwalczające antypolonizm, lobbujące na rzecz karania antypolskiego kłamstwa obozowego?

 

Belgijska gazeta „Het Laatste Nieuws” napisała o Auschwitz jako „polskim nazistowskim obozie pracy”. Sprzeciw wyraziła belgijska Polonia oraz Ambasada RP w Belgii. Prasa na Zachodzie wielokrotnie używała tego oszczerczego zwrotu.


Artykuł dotyczył reklamy klubu fitness z Dubaju, w której pod zdjęciem bramy obozowej wstawiono hasło Pożegnaj się z kaloriami… O podłym żerowaniu na tej tragedii informują media na całym świecie. Niestety, belgijscy dziennikarze przy tej okazji pomówili Polaków. Wskazuje to jak zwrot o „polskich obozach” jest na Zachodzie utarty i bezrefleksyjnie przyjmowany. Ambasada zaprotestowała. Placówka przekazała redaktorowi naczelnemu dziennika list interwencyjny Ambasadora, zwracając w nim uwagę, że wyrażenie to jest niepoprawne. Ambasada RP w Belgii monituje redakcję w tej sprawie, oczekując korekty fałszywego sformułowania – czytamy w oświadczeniu.

MZ

Za: narodowcy.net

Komentarz:

Zauważmy, że znowu interewencja jest wyłącznie "miękka". Nikt nie ponosi żadnych konsekwencji za swoje czyny. Dlaczego by zatem nie otworzyć  nowego fitnessu i nazwać go "Polskie Auschwitz"? Przecież antypolonizm nie jest karalny.

PS. Na reklamie powyżej napisano: Kiss your calories goodbye.

Sejsmograf Antypolonizmu

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej