Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 274 komentarze

Sejsmograf Antypolonizmu

SejsmoAntypolonizmu - Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego państwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, złych stereotypów na temat Polaków nie został w zinstytucjonalizowany sposób podjęty. Problem ma nazwę: antypolonizm.

Wspomóż opór przeciwko dyskryminacji Polaków swoją aktywnością! - nieustający apel

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Polskie obozy koncentracyjne", "Polscy to podludzie", "Polacy powinni milczeć", "Polacy to..." Ile jeszcze będzie zgody na antypolonizm i polonofobię? Te same standardy dla wszystkich grup etnicznych. Polacy budujmy obywatelskie instytucje.

Sejsmograf Antypolonizmu powstał jako obywatelska, oddolna i niekomercyjna inicjatywa. Jest odpowiedzią na zwiększające się natężenie zjawiska antypolonizmu i polonofobii.

Wyraża się ono w wielu formach (o których można na stronie poczytać w prawie 1000 notek), jednak jedną z bardziej bulwersujących form jest pisanie w różnych  źródłach o "polskich obozach koncentracyjnych". Wiemy, że jest to wierutne kłamstwo. Jednak jak mawiał minister propagandy III Rzeszy Niemieckiej, Joseph Goebbels - nieprawda powtarzana wiele razy zaczyna działać jak prawda.


Polacy są więc nie tylko pomijani jako ofiary wojny, coraz mocniej przybierają na sile tendencje do kreowania z Polaków sprawców. Jest to nie tylko bulwersujące, ale przede wszystkim stanowi formę poniżenia, zniesławienia oraz buduje wobec nich nienawiść (która prowadzi czasem nawet do morderstw - jak to miało miejsce w Anglii, gdzie zasztyletowano młodego Polaka twierdząc, że Polacy byli "nazistami"). Trudno bowiem o gorsze oskarżenia niż oskarżenia o ludobójstwo.

Jest oczywiście jeszcze wiele innych form i przejawów antypolonizmu i polonofobii (o wielu z nich można poczytać na naszych stronach),  które częściowo są pokłosiem nienawiści i antypolskich stereotypów opisanych wcześniej, a częściowo mają inne źródła.

Bierność i brak działania oznacza akceptację złego stanu rzeczy. Nie da się jednak zmienić świata w pojedynkę. Absolutnym punktem wyjścia w działaniach na rzecz zmiany, jest informowanie opinii publicznej. Następnym etapem jest formowanie organizacji, które zajęłyby się prawnym i edukacyjnym aspektem zwalczania antypolonizmu.

Smutne jest to, że nie możemy liczyć na własne państwo, które w zasadzie powinno mieć oficjalną jednostkę w MSZ regularnie zwalczającą i monitorującą antypolonizm. Nieraz jednak musieliśmy liczyć na siebie i dziś tak jest.

Zaczęliśmy od pierwszego etapu. Włączyliśmy się w ogólnoświatowe sieci monitorujące antypolonizm zorganizowane przez naszych rodaków rozproszonych po świecie - Polish Media Issues. Regularnie dostajemy informacje na temat szkalowania nas w mediach. Ilość tzw. "polskich  obozów" wzrasta. Coraz częściej określa się nas mianem "morderców".

Nie jesteśmy w stanie "przetrawić" wszystkich tych informacji. Regularnie "wrzucamy" je na naszą stronę na Facebooku (zachęcamy, aby polubić naszą stronę), wierząc że podnosi to świadomość obywatelską na temat problemu, a także daje mediom materiał, który powinien trafić do Polaków.

Jednak celem naszego apelu jest dotarcie przede wszystkim do zwykłych ludzi. To właśnie Ciebie zachęcamy do tego, abyś stał się dziennikarzem obywatelskim Sejsmografu Antypolonizmu i pomógł tworzyć krótkie notki na stronę. Notki mogą dotyczyć zarówno zdarzeń, które sam zaobserwowałeś, jak i materiałów z mediów światowych, których dostarczaPolish Media Issues. Mają być one krótkie i rzeczowe. Ich częstotliwość oraz charakter zależą wyłącznie od Ciebie i Twojej aktywności. Ze strony redakcji Sejsmografu możesz liczyć na pełne wsparcie pod względem edycyjnym. Prosimy o przekazywanie tego apelu innym osobom. Tylko razem, budując trwałe instytucje możemy ulepszać świat.

Sejsmograf Antypolonizmu jest inicjatywą neutralną politycznie. Nie angażuje się w spory o charakterze partyjnym. Jego przesłanie sprowadza się do postulatu, aby zarówno Polskę, jak i Polaków traktować wg tych samych standardów, co inne kraje i narody, które zostały pokrzywdzone przez systemy totalitarne i w konsekwencji osłabione.

Nie widać powodu, aby poprawność polityczna chroniąca tzw. mniejszosci, nie miała obejmować również osób polskiego pochodzenia. Jest ogromną hipokryzją, że Polaków nadal traktuje się jak podludzi (niemieckie untermenschen), mimo tego że III Rzesza Niemieckie i Związek Sowiecki już nie istnieją. Istnieje jednak mentalny antypolonizm.

Pamiętajmy, że Sejsmograf Antypolonizmu nie szerzy złych stereotypów na temat żadnych narodów, grup etnicznych, ani wyznań. Przeczyłoby to promowanym przez nas ideom, wg których wszystkim należy się odpowieni szacunek - także Polakom.

Zadaniem Sejsmografu Antypolonizmu jest tylko wskazywanie na działania wszelkiego rodzaju ekstremistów (oraz naiwnych ignorantów), którzy wpisując się swoimi działaniami w antypolonizm, szerzą nienawiść do Polski, Polek i Polaków.

Osoby zainteresowane wsparciem, włączeniem się w działania Sejsmografu Antypolonizmu w jakiejkolwiek postaci (zwłaszcza dziennikarskiej) prosimy o e-mail pod adres: wolontariat[małpiszon]antypolonizm.pl.

Z wielu małych cegiełek (jedna z nich może byc Twoją aktywnością), powstanie wielka twierdza broniąca pokrzywdzonych.

 Za: Sejsmograf Antypolonizmu

KOMENTARZE

  • Kierunek dobry. Ale samo obserwowanie to za mało. Powinna powstać jakaś fundacja
    na wzór żydowskiego ADL która bedzę gnębić procesami każdego wroga.
  • @NUS 07:47:13
    Od czego trzeba zacząć. z "powinna" nic nie powstanie. Z działania może coś powstanie. Także zapraszamy do monitorowania.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej