Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 274 komentarze

Sejsmograf Antypolonizmu

SejsmoAntypolonizmu - Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego państwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, złych stereotypów na temat Polaków nie został w zinstytucjonalizowany sposób podjęty. Problem ma nazwę: antypolonizm.

Niech się wreszcie dowiedzą - akcja przeciwko antypolskiemu kłamstwu na temat niemieckich obozów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Polskie obozy koncentracyjne", "Polscy to podludzie", "Polacy powinni milczeć", "Polacy to..." Ile jeszcze będzie zgody na antypolonizm i polonofobię? Te same standardy dla wszystkich grup etnicznych. Polacy, budujmy obywatelskie instytucje.

Zachęcamy do wzięcia udziału i propagowania akcji przeciwko antypolskiemu kłamstwu na temat niemieckich obozów śmierci, zainicjowanej przez portal  Blogmedia24.pl.

Akcja polega na  drukowaniu gotowych kartek pocztowych i wysyłaniu ich do redakcji tych mediów i urzędów, które szerzą antypolonizm za pomocą fraz typu "polski obóz koncentracyjny".

Kartki są opisane w kilku językach. Podstawowy tekst głosi, że:


Nieważne, co mówicie, to wasza odpowiedzialność.
Nie było anonimowych nazistów. Oni byli Niemcami.
Nie było polskich obozów śmierci. One były niemieckie.
Zapamiętajcie to!

Po angielsku:

It doesn't matter what you say. It is your responsibility.
There were no anonymous Nazis. They were Germans.
There were no Polish death camps. They were German death camps.
Keep this in mind! Na rewersach kartek są reprinty oryginalnych dokumentów III Rzeszy Niemieckiej w języku niemieckim  - niepozostawiające wątpliwości świadectwo - oczywisty dowód niemieckiej odpowiedzialności.


Oddajmy głos blogerom Blogmediów24:

Kilka lat temu, gdy któryś z niemieckich tygodników napisał o "polskich obozach koncentracyjnych" podjęliśmy ze znajomymi akcję odświeżenia niemieckim redaktorom pamięci,  kto na terytorium Polski budował obozy koncentracyjne i mordował bezbronnych.

Wydane przez Niemców i rozklejane na murach w okupowanej Polsce "Bekanntmachung – Obwieszczenie" o karze śmierci dla każdego, kto w jakikolwiek sposób pomaga Żydom pomniejszyliśmy do formatu kartki pocztowej i zrobili kopie. P

Polacy w niemieckim obozie

otem ten niemiecki dokument z września 1942 roku naklejaliśmy na kartki pocztowe i wysyłaliśmy do rzeczonego tygodnika, po drugiej stronie wpisując tekst od siebie. Jedni po polsku, inni po angielsku jeszcze inni w języku adresatów. Pisaliśmy: - To wy, Niemcy, jesteście mordercami Żydów i Polaków.

Chodziło nam o to, żeby odkryta kartka, przechodząc od jednego urzędu pocztowego do drugiego, a potem do adresata, przypominała każdemu kto weźmie ją do ręki, że to Niemcy okupowali Polskę, Niemcy mordowali Polaków, Niemcy budowali obozy koncentracyjne, w których ginęli także Polacy, Niemcy przywozili do Polski Żydów z Europy i Niemcy ich zabijali. I że Niemcy zabijali tych, którzy odważyli się Żydom pomagać..."Bekanntmachung" napisane w języku niemieckim powołuje się na rozporządzenie Generalnego Gubernatora, którym był Niemiec - Hans Frank, stracony w 1946 roku w Norymberdze...


Tamta nasza inicjatywa nie miała jakiegoś wielkiego zasięgu – ale, myślę, musiało wywrzeć wrażenie, gdy do redakcji zaczęły docierać z Polski kolejne pocztówki z dokumentem niemieckich zbrodni na awersie.
Dzisiaj, kiedy kampania przeciw Polsce dramatycznie się nasiliła, kiedy określenia "polski obóz śmierci" użył nawet prezydent USA, a rząd nie domaga się publicznych przeprosin, sami podejmijmy akcję, by dokumenty III Rzeszy zaczęły masowo krążyć po Europie i w świecie.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt tej sprawy. Otóż określenie "polskie obozy koncentracyjne", "polski obóz śmierci" to typowe tzw. "słowo-klucz". "Słowa -klucze" tworzone są w reklamie i propagandzie po to, by funkcjonowały na zasadzie naładowanych emocjonalnie epitetów i były przyjmowane bez kontrolowania ich znaczenia. Po to właśnie "polskie obozy" wprowadzono do obiegu medialnego.

Ale obraz działa tysiące razy prędzej niż słowo ....

Przeciwstawmy prawdziwy obraz kłamliwym słowom. Wysyłajmy DOKUMENTY.
Ktokolwiek obarczy Polskę winą za niemieckie zbrodnie powinien w odpowiedzi otrzymać setki, tysiące tych kartek albo maili z niemieckim dokumentem... Niech po drodze zobaczą te kartki listonosze, urzędnicy, sekretarki adresatów. Znaczek pocztowy w Europie - ok. 3 złote. Cena "priorytetu" do Białego Domu nie powinna przekroczyć 5 złotych. To nie jest wysoki koszt za wzięcie udziału w światowej akcji edukacyjnej przywracającej prawdę historyczną. To nie jest wysoki koszt za obronę dobrego imienia Polski... Obraz "Bekanntmachung" powielany w internecie i wysyłany pocztą mailową będzie tak samo dobitny.

Niech każdy, kto napisze "polski obóz koncentracyjny”, albo w inny sposób będzie próbował zmieniać ofiarę w kata - każdy polityk, każde czasopismo i stacja telewizyjna - dostanie w odpowiedzi DOKUMENT powielony dziesiątki, setki, tysiące razy... Dokument niemiecki, niemieckiego państwa, III Rzeszy reprezentowanej przez Generalnego Gubernatora. Dokument napisany w niemieckim, nie "nazistowskim" języku, podpisany przez niemieckich funkcjonariuszy państwowych. Niech te niemieckie dokumenty zaczną krążyć w przestrzeni publicznej. Niech się wreszcie wszyscy dowiedzą!!!


*************
Podajemy linki do plików pdf, w których są gotowe kartki do wydruku. Prosimy o popularyzowanie akcji i plików. Drukujemy i wsyłamy. Zatrzymajmy antypolonizm!

Plik1

Plik2

Plik3

Inicjatywa ta wydaje się znakomita. Wobec bezczynności oficjalnych czynników musimy sami podejmować działania. Budujmy sieć inicjatyw i osób działających przeciwko antypolonizmowi.

Każdy Polak, który narzeka na to, ze Polska nie spełnia jego oczekiwań, musi zrozumieć jedno: jeśli chcesz, żeby Twoja firma działała z zyskiem, nie mozesz pozwolić na to, aby inne firmy bezkarnie ją oczerniały.

Na zdjęciach: niemieckie obozy i polskie ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych

Żródło: www.antypolonizm.pl

KOMENTARZE

 • Dupa tam
  karteczki.

  I co oni się przeswtraszą tych karteczek?

  Przecież oni są perfidni w tym co robią więc mieliby sięugiąć przed karteczkami?

  Szczere na pewno ale to nie tak, nie tędy droga.
 • motywacja do nazywania obozow śmkierci obozami polskimi staje sie inwersyjnie nierzydatną po zrozumieniu zakresu "polskości" tyc
  Obozy na terenach Polski poza obozem w Ponarach gdzie polska mniejszośc "etnicznie litewska" po depolonizacji stanowila 100 % zalogi (oraz komleksem obozów Auschwitz, Sttuthof i Chełmno) byly kierowane przez wzglednie nieliczną grupę SSmanów niemieckich, dozoroqwane przez nieco liczniejsza grupę "mnkejszości" ukraińskiej lub "etnicznie ;itewskiej" oraz obslugiwane przez liczna grupę żydowskich sonderkomand. NP w obozie na Majdanku w Lublinie Niemcy stanowili 40 % zalogi SS a batalion litewskiej policji "Ostlandu" 60 % (470 Niemców i 690 "etnicznych Litwinow"po depolonizacji, których rodzice i dziadkowie przeważnie nie znali innego języka poza polskim). Żydzi aszkenazyjscy z przewagą liczebną polskich stamolwili blisko połowę więźniów a wśród więźniow funkcyjnych 90 %. W obozie śmkierci "Akcji Reinhard w Sobiborze na blisko 20 niemieckich SSmanów przypadalo okoo stu Ukraińcow (w pewnym sensie polska mniejszośc) i 650 czlonków żydowskich zonderkomand, ktore pod dozorem Ukraińcow i kierownictwem Niemcow odbierały bagaże obcinaly włosy kobietom,i wyrywały złote zęby i spopielały zwłoki transportu ok 2000 ludzi w ciągu kilku godzin.
  Biorąc pod uwagę w pewnym stopniu "etnicznie" polskie (mniejszościowo) pochodzenie właściwie większolści dozoru ("etniczni :Litwini i zachodni Ukraińcy) orZ PRZEWAŻAJACY LICZEBNIE POLSCY ASZKENAZYJCZYCY w zonderkomandach można mówic o jakimś zakresie "polskości" tych obozow. "Etniczni :itwini" NA majdanku mogą byc nawet uważani za pralubliniakow, gdyż w czasie rozbicia dzielnicowego w XIII wiekudawny teren Lubelszczyzny zostal wlaściwie wyludniony "wyprawami ;itewskimi" po przymusowych osadnikow na teren dawnej Litwy zamieszkiwanej wówczas ;przez okolo 200 tysiecy mieszkańcow.(później carowie Rosji naśladowali władców Litwy sprowadzając osadników niemieckich w celu awansu cywilizacyjnego)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej